loading

ERGONOMİ SİZE ÖZELDİR.

AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), otomobil koltuklarında ortopedik standartları belirleyen bir Alman tıp kuruluşudur. Opel Meriva’nın koltuklarından etkilenen tıp uzmanları, tüm otomobile kalite mührünü verdi. Aslında kapıların verdiği basit ve rahat erişim, iç tasarımı ihtiyaçlarınıza göre kolayca düzenleyebildiğiniz gibi her şey sizin rahatınız için özellikle tasarlandı.

Opel Meriva - FlexDoors® Sistemi

FlexDoors® Sistemi

Araca giriş ve çıkışlar kolay. Koltukları düzenlemek ise birkaç saniye sürüyor. Opel Meriva’nın zekası sizi karşıladığı andan itibaren başlıyor ve her yolculuğu daha keyifli bir hale dönüştürüyor. FlexDoors® Sistemi’ni örnek alabilirsiniz.

84 dereceye kadar açılan arka kapılar, çocuk koltuklarını sabitlemek, çocukları oturtmak ve onları araçtan çıkarmakta büyük kolaylık sağlıyor. Ön ve arka kapılar arasında engel olmadığı için daha iyi bir koruma sunuyor.

Diğer avantajlar arasında şunlar bulunuyor:

 • Arka koltuklara erişim, tavan en yüksek konumda olduğu için çok daha konforlu.
 • Arka kapıların 84 derecelik açılma açısı giriş ve çıkış esnasında daha doğal ve ergonomik bir vücut hareketi sunuyor. Giriş ve çıkışlar B sütunu üzerindeki kolçaklar ile ayrıca desteklenebiliyor.
 • Yarı açılma mesafesi gerekmediği için dar park alanlarında girişler daha kolay.
 • Dört açılma aşaması, dar alanlarda kapıyı açmanın daha kontrollü olması anlamına geliyor. İstemsiz çarpmaların önüne geçiliyor.
 • FlexDoors® Sistemi, alışverişlerde veya daha ilginç yükler için yükleme ve boşaltmayı kolaylaştırıyor.
 • B sütununda yere konumlandırılan bir ışık, aracın eşiklerini aydınlatarak bir diğer güvenlik özelliği sunuyor.
 • FlexDoors® Sistemi, FlexSpace®’e daha kolay erişim sunarak iç tasarımın kolay bir şekilde düzenlenmesine olanak veriyor.

Bu sayede, sınırlandırılan arka tekerlekler arası genişlik, dolayısıyla bundan etkilenen sürüş karakteri gibi dezavantajlar önlenmiş oluyor. FlexDoors® ayrıca, kayar kapıların yokuşlu arazilerde park esnasında tüm kapının yükünü kaydırmak zorunda olmanızın da önüne geçiyor.

Opel Meriva – FlexSpace® Oturma Sistemi

FlexSpace® Oturma Sistemi

Anlık gelişmelere önem veriyorsanız FlexSpace® özelliğini seveceksiniz. Opel Meriva, en az sizin kadar anlık değişimlere uyum sağlayabilen bir otomobil. Planlarınız doğrultusunda saniyeler içinde düzenleyebileceğiniz bir otomobil sahibi olduğunuzu bilmek içinizi rahatlatacaktır. Peki ya planlar değişirse? Sorun değil. İster 5 yolcu için isterseniz büyük eşyalar için yükleme alanı ihtiyaç olsun, Opel Meriva, tüm koltuk düzenini tek bir koltuk sökmeden değiştirmenize yardımcı oluyor.

 • Arka yan koltuklar, geri ve içeriye kayarak daha geniş bir bacak ve omuz mesafesine ek olarak 4 koltuklu lüks bir oturma pozisyonu sunar
 • Koltukları, kabin veya bagaj bölümünden tek bir tuş ile katlama imkanı
 • Koltuk kafalıklarını sökmenize gerek yok
 • Düz yükleme zemini ve 1500 litreye varan bagaj hacmi
Sayfanın başına dön