loading

İLHAM VEREN PERFORMANS VE EKONOMİ.

Yeni Euro 6 emisyon standartlarını karşılayan benzinli ve dizel motorlar, sizi hayatınızın yolculuğuna çıkarmayı bekliyor. Yeni 1.6 CDTI dizel motor ise yeni standartlar belirliyor. Pürüzsüz, güçlü ve ekonomik motor seçenekleri, tüm sınıfın gelişmişliğini baştan tanımlıyor.

Opel Meriva – Yeni Nesil Dizel Motor

Yeni Nesil Dizel Motor

Opel Meriva’daki 1.6 CDTI dizel motor, Opel tarafından geliştirilen tamamen yeni bir nesle atılan yeni bir adım niteliğinde. Yeni gelişim seviyeleri zaten bekleniyordu. Biz de bu beklentileri fazlasıyla karşıladık.

Tamamen alüminyum yapısı, yeni Euro 6 standartları için gereksinimleri karşılıyor. Bakım ve ekstra sıvı deposu gerektirmeyen, güçlü NOx Teknolojisi (LNT) kullanılarak Nitrojen Oksit (NOx) emisyonları azaltıldı.

Bu yeni motorun önemli bir diğer özelliği ise şaşırtıcı derecede sessiz ve düşük titreşime sahip olması. Bu yeni nesil motorun gecikme olmayan performansı ise çok etkileyici. 1.6 CDTI motor 100 kW (136 HP) güç ve 320 Nm tork üreterek, motor hacmi sınıfında yeni bir ölçüt belirleyerek Yeni Opel Meriva’nın sürüş performansı ve karakterine büyük katkıda bulunuyor. 1.6 CDTI motorların tümünde Start & Stop Sistemi standart olarak sunuluyor.

Opel Meriva – Start & Stop Sistemi

Start & Stop Sistemi

Duran bir araçta çalışan bir motor yakıt tüketir ve emisyonda bulunur. Opel’in Start & Stop Sistemi, araç tam durduğunda motoru otomatik olarak durduruyor. Debriyaj pedalına basıldığında motor tekrar çalışıyor.

Sayfanın başına dön